Четвер, 06.08.2020, 13:04
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Виховна робота | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Маринівський професійний аграрний ліцей
ВИХОВНА РОБОТА
 

     Виховна робота в професійному аграрному ліцеї спрямована на формування духовно зрілої особистості, яка будуватиме своє життя на цінностях гуманістичної ідеології громадянської відповідальності та національних моральних цінностях. Виховна робота в ліцеї здійснюється за напрямками: превентивне, громадське, родинно-сімейне, трудове, художньо-естетичне, моральне, екологічне та формуванню здорового способу життя, розвитку творчої особистості. З кожного напрямку проводяться загальноліцейні заходи в навчальних групах та гуртожитках.

     Мета виховної роботи з учнями – виховання гуманної, щирої, порядної, енергійної, активної людини, здатної найти власний шлях у житті, бути корисної своєму народові, суспільству, творити і працювати на благо Батьківщини.

     Основними напрямами виховної діяльності ліцею є:

 • розвиток творчих можливостей, здібностей учнів;
 • формування в учнівських колективах любові до праці, підвищення ролі робітничих професій, розуміння їхнього значення в особистісному розвитку та місця у соціально-економічному розвитку держави;
 • збереження національної культури, традицій та звичаїв українських народів;
 • створення умов для формування моральної свідомості, позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, громадської позиції, виховання патріотизму у майбутніх фахівців.

        Виховна робота в ліцеї здійснюється за плановими перспективами планом на весь навчальний рік.

     Для залучення учнів в позаурочне життя, протягом навчального року традиційно проводяться такі заходи:

   Щотижня проводяться тематичні виховні години, години спілкування, політдень, бесіди, лекції, диспути. Щомісячно – засідання активу групи, профілактичні ради на яких розглядаються питання навчання, відвідування, поведінка учнів.

   Значна увага приділяється дітям-сиротам – створення по-домашньому сприятливих умов проживання, постійний контроль з боку вихователів гуртожитку, психолога, майстрів в/н класних керівників, адміністрації, якісне харчування, медичне обслуговування, матеріальна забезпеченість, грошова допомога. Виховна робота в гуртожитку проводиться на достатньому рівні.

   Вихователями гуртожитку приділяється велика увага моральному, трудовому, родинно-сімейному, превентивному вихованню, формуванню здорового способу життя. Сумлінно і творчо підходять вони до своєї роботи. Чітко сплановані річні, місячні, щоденні плани виховної роботи – які вміщують тематичні бесіди, лекції, різноманітні вечори відпочинку. Проводяться заходи у вигляді конкурсів, ігор, естафет.

 

Про підсумки виховної роботи за І семестр

2018-2019 навчального року

 

     Протягом І семестру всі майстри виробничого навчання, викладачі загальноосвітніх предметів, викладачі спецдисциплін працювали згідно плану роботи на 2018/2019 навчальний рік, який відповідає вимогам наказу Міністерства освіти та науки України від 30.06.2006 р. № 419 "Про затвердження положення про організацію навчально-виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах», згідно закону України «Про освіту», «Методичних рекомендацій з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2018/2019 навчальному році» розроблених інститутом модернізації змісту освіти, інформаційно-методичного листа «Про методичні рекомендації з патріотичного виховання», наказу Міністерства освіти та науки України «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, заходів щодо реалізації концепції національно- патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах», постанови Кабінету Міністрів «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування».

     Адміністрація ліцею разом з педагогічними працівниками та учнівським самоврядуванням провели:

 • Свято Першого дзвінка;
 • Концерт-вітання до Дня учителя;
 • Свято до Дня Святого Миколая;
 • Перший урок на тему: «Від проголошення незалежності і до сучасної України!»;
 • День фізичної культури та спорту;
 • День українського козацтва, спортивні змагання, конкурс кашоварів.
 • Виховний захід «Революція Гідності та Свободи»;
 • Виховний захід «Голодомор »;
 • Лінійка до Дня боротьби зі СШДом;
 • Акція «16 днів прти насилля»;
 • До дня Збройних Сил України змагання «Ну-мо, хлопці!;
 • Конкурсно-розважальна дискотека до Дня студента;
 • Практичний психолог провела бесіди, тренінги за темами «Профілактика насилля в сім’ї», «Профілактика скоєння правопорушень», «Профілактика тютюнокуріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин», «Профілактика торгівлі людьми», «Правові права підлітків», «Кримінальна відповідальність за скоєння злочинів».
 • Конкурс малюнків на асфальті до Дня Миру;
 • Конкурс стіннівок до Дня Святого Миколая;
 • Конкурс стіннівок «Ми проти насилля»
 • Конкурс стіннівок до Дня учителя;

       Виховна робота в навчальних групах планується на рік, погоджується заступником директора і затверджується директором навчального закладу.

     Кожним майстром виробничого навчання ведеться журнал обліку, реєстрації підсумків організації та проведення виховної роботи з учнями ліцею. Класні керівники та майстри виробничого навчання планують на рік тематику виховних годин. Кожна група в закріпленому кабінеті оформила куточок учнівського самоврядування.

       Ведуться щоденники педагогічних спостережень, психолого- педагогічні характеристики, плани індивідуальної виховної роботи, на кожного учня заведена картка психолого-педагогічного супроводу учнів, схильних до правопорушень. Та не всі майстри в/н та класні керівники відповідально відносяться до своїх посадових обов’язків. Під час перевірки щоденників педагогічного спостереження та робочих папок з виховної роботи в групах було виявлено та вказано ряд недоліків, які потрібно виправити до 01.02.2019 року.

       У вересні відбулися вибори президента учнівського самоврядування, ним став учень групи №2 Пошукайло Андрій.

Робота учнівського самоврядування ліцею спланована на цілий рік. Щомісяця відбуваються засідання, пишуться протоколи. Голови учнівського самоврядування груп приймають активну участь у групових, загальноліцейних виховних заходах.

       Також в ліцеї створена Рада профілактики, засідання якої відбувається останній четвер кожного місяця. Та майстри в/н та класні керівники у нас дуже добрі, порушення є, а порушники відсутні. На засідання приходять тільки члени Ради профілактики.

       На перший погляд у нас, здавалося б, усе добре, якби не одне « но...», і це пропуски занять. На сьогоднішній день не можна підрахувати загальну # кількість пропусків занять за І семестр, так як рапортички не здано за кожен місяць, крім групи №9, №5.

       В зв’язку з пропусками занять у нас без стипендії залишилося в загальній кількості майже дві групи це - 57 чоловік:

 • група №1-25 чол., н/а - 2 чол.;
 • група №2 - 28 чол., н/а - 12 чол.;
 • група №3 - 29 чол., н/а - 9 чол;
 • група №4 - 26 чол., н/а - 2 чол.;
 • група №5 - 27 чол., н/а - 6 чол.;
 • група №6 - 28 чол., н/а - 4 чол.;
 • група №7 - 30 чол., н/а -11 чол.;
 • група №8 -28 чол., н/а - 3 чол.;
 • група №9-29 чол., н/а - 8 чол.

       В ліцеї навчається 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 4 дитини- інваліда.

З метою соціального захисту учнів пільгового контингенту, адміністрацією та педагогічним колективом:

 • складений загальноліцейний соціальний паспорт;
 • учням пільгового контингенту надається безкоштовний гуртожиток та безкоштовне триразове харчування;
 • на початку 2018-2019 навчального року учні з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали грошову компенсацію на придбання навчальної літератури.

Гурткова робота

       Для всебічного розвитку учнів і для зайнятості учнів у позаурочний час в ліцеї працюють гуртки, це гуртки художньо-естетичного спрямування: вокальний гурток, учасники якого у листопаді зайняли III місце в обласному конкурсі сучасної пісні «Голос Миколаївщини» керівник Книшук Р. Г., за що були нагороджені грошовою премією;

      Танцювальний гурток.

       Жодного загальноліцейного заходу не проходить без підтримки вокального та танцювального гуртків.; та гуртки спортивного напрямку: кульова стрільба, футбол, гирьовий спорт, волейбол, учасники якого у зональних змаганнях завоювали І місце, за що теж були нагороджені грошовою премією.

Гуртожитки

       Виховна робота в гуртожитках ведеться як групова так і індивідуальна. Заплановані виховні заходи проводяться ефективно. Вихователі відповідально відносяться до своїх посадових обов’язків. Завжди своєчасно здаються звіти про проведену виховну роботу; налагоджений зв’язок з батьками, майстрами в/н. Та хотілося щоб і класні керівники частіше відвідували своїх учнів у гуртожитку, цікавилися життям після уроків.

      Робота бібліотеки

       Сьогодні всі ми знаємо, що інтернет заполонив ввесь світ і зацікавити учнів читанням книг, це дуже важко. Та незважаючи на все це у нас бібліотека діє. В цьому навчальному році було отримано достатню кількість навчальних посібників для загальної середньої освіти, підведено інтернет. Бібліотекар постійно веде агітаційну роботу для відвідування бібліотеки учнями.

 

Безкоштовний конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2020