Середа, 03.03.2021, 20:48
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Виховна робота | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Маринівський професійний аграрний ліцей
ВИХОВНА РОБОТА
 

     Виховна робота в професійному аграрному ліцеї спрямована на формування духовно зрілої особистості, яка будуватиме своє життя на цінностях гуманістичної ідеології громадянської відповідальності та національних моральних цінностях. Виховна робота в ліцеї здійснюється за напрямками: превентивне, громадське, родинно-сімейне, трудове, художньо-естетичне, моральне, екологічне та формуванню здорового способу життя, розвитку творчої особистості. З кожного напрямку проводяться загальноліцейні заходи в навчальних групах та гуртожитках.

     Мета виховної роботи з учнями – виховання гуманної, щирої, порядної, енергійної, активної людини, здатної найти власний шлях у житті, бути корисної своєму народові, суспільству, творити і працювати на благо Батьківщини.

     Основними напрямами виховної діяльності ліцею є:

 • розвиток творчих можливостей, здібностей учнів;
 • формування в учнівських колективах любові до праці, підвищення ролі робітничих професій, розуміння їхнього значення в особистісному розвитку та місця у соціально-економічному розвитку держави;
 • збереження національної культури, традицій та звичаїв українських народів;
 • створення умов для формування моральної свідомості, позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, громадської позиції, виховання патріотизму у майбутніх фахівців.

        Виховна робота в ліцеї здійснюється за плановими перспективами планом на весь навчальний рік.

     Для залучення учнів в позаурочне життя, протягом навчального року традиційно проводяться такі заходи:

   Щотижня проводяться тематичні виховні години, години спілкування, політдень, бесіди, лекції, диспути. Щомісячно – засідання активу групи, профілактичні ради на яких розглядаються питання навчання, відвідування, поведінка учнів.

   Значна увага приділяється дітям-сиротам – створення по-домашньому сприятливих умов проживання, постійний контроль з боку вихователів гуртожитку, психолога, майстрів в/н класних керівників, адміністрації, якісне харчування, медичне обслуговування, матеріальна забезпеченість, грошова допомога. Виховна робота в гуртожитку проводиться на достатньому рівні.

   Вихователями гуртожитку приділяється велика увага моральному, трудовому, родинно-сімейному, превентивному вихованню, формуванню здорового способу життя. Сумлінно і творчо підходять вони до своєї роботи. Чітко сплановані річні, місячні, щоденні плани виховної роботи – які вміщують тематичні бесіди, лекції, різноманітні вечори відпочинку. Проводяться заходи у вигляді конкурсів, ігор, естафет.

 

Обдаровані діти. Кращі випускники

 

Важливим завданням кожної держави  є підготовка майбутньої зміни, нового покоління. Досвід роботи показує, щоб виростити освічену молодь не можливо без оновлення освітньої системи. Дуже добре, коли в навчальних закладах створюються умови для реалізації власних здібностей.

Не стоять осторонь обдаровані учні нашого закладу під час проведення Всеукраїнських конкурсів професійної майстерності.

Визначною подією в житті нашого ліцею в 2000р. стало проведення заключного етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з інтегрованої робітничої професії «тракторист - машиніст сільськогосподарського  виробництва, слюсар по ремонту сільськогосподарських машин і обладнань». Переможцем у цьому конкурсі став учень Хоменко Юрій, який отримай диплом  І ступеня та цінний приз.

За активну участь у підготовці та проведення конкурсу нагороджено знаком «Відмінник освіти України» майстра виробничого навчання Жирун С.В., грамотами Міністерства освіти і науки України директора Косінчука М.В., викладачів Янковську Л.В., Таранцову О.П., старшого майстра в/н Горошко В.П.

Ми звертаємо увагу в нашій педагогічній роботі на те, що кожен учень по-своєму талановитий чи обдарований і наше завдання – це розвиток таланту учня та його самовдосконалення.

Наш заклад брав участь в обласному конкурсі на кращу організацію та зміст освітнього процесу серед ПТНЗ області.

Тільки за останні п’ятнадцять років учні ліцею приймали активну участь в таких обласних та Всеукраїнських конкурсах та олімпіадах:

 1. Обласний конкурс з математики (Горошко Алла – ІІ місце).
 2. ІІ- етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології (Горошко Алла- ІІІ місце), з правознавства (Савельєва Тетяна - II місце).
 3. Участь в обласному огляді-конкурсі колективів художньої самодіяльності ПТНЗ за номінацію «Кращий ВІА» (керівник Книшук Р.Г.)
 4. Обласний конкурс с професії «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва» - (Войтович Михайло посів І - місце).
 5. Участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності  серед учнів ПТНЗ з професії «Кухар» ( Дем'янівська  Ольга – III місце).
 6. Обласний конкурс на кращий творчий проект із астрономії «Ми – Всесвіт» серед учнів ПТНЗ. (Водош Валентина, яка була нагороджена дипломом управління освіти і науки області та цінним подарунком).
 7. Обласний конкурс художньої самодіяльності «Трембіта» - ІІІ місце.
 8. Участь Гевича Миколи ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фаховий майстерності серед учнів ПТНЗ по професії «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва.».
 9. Обласний конкурс патріотичної пісні «Червона троянда » - ІІІ місце (керівник Книшук Р. Г.).
 10. Обласний огляд-конкурс колективів художньої самодіяльності –3 місце.
 11. Обласний огляд-конкурс учнівських проектів з хімії  (Нотич Вадим -II місце )
 12. Всеукраїнський конкурс фахової майстерності серед учнів ПТНЗ с професії «Слюсар з ремонту сільськогосподарського машин та устаткування»  ( Савельєв Олександр - II  місце ).
 13. Участь Розумняка Володимира в 2 етапі обласної олімпіади зі спецдисциплін  по професії «Оператор комп’ютерного набору».
 14. Участь Шаламай Олени в обласній олімпіаді з бухгалтерського обліку. ІІ місце.
 15. Дипломом 3 ступеня нагороджений Криленко Евген – призер 2 обласного етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності.

Враховуючи сучасні вимоги до змісту освіти педагогічний колектив закладу постійно спрямовує свою роботу на покращення якості професійних знань та умінь наших випускників, розвитку їх особистих здібностей. Так, в ліцеї займається дослідницькою та пошуковою роботою краєзнавчого характеру викладач української мови та літератури, фахівець з 35-річним стажем роботи Вовчик Олена Анатоліївна. Вона разом з учнями займається вивченням історії села, збором матеріалу для написання творчої роботи «Сторінки життя  села Маринівки». Ця робота цікава тим,що в ній висвітлюється історія заснування села, легенди та перекази, пов’язані із жителями села.

 

Безкоштовний конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2021